Aktualności

System kamer NeuBoat Dock 360 dla Axiom już dostępny

NeuBoat Dock 360 Camera System

Dostępny jest już system kamer NeuBoat Dock 360 Camera System [kod: E70699] dla wskaźników Raymarine Axiom. Neuboat Dock pozwala właścicielom jachtów na przeprowadzanie procesu dokowania z pełnym zaufaniem. Martwe punkty, wiatr i prądy spiskują przeciwko żeglarzom. System Raymarine NeuBoat sprawia, że dokowanie nie wymaga wysiłku, zapewniając 360-stopniowy widok wokół statku, eliminując martwe punkty, dzięki czemu żeglarze mogą manewrować w ciasnych obszarach i bezstresowo zbliżać się do doku.

NeuBoat Dock to innowacyjny system składający się z sześciu kamer, oparty na zaawansowanej technologii autonomicznej jednostki pływającej. System zapewnia 360-stopniowy widok statku z lotu ptaka za pośrednictwem wskaźnika wielofunkcyjnego Axiom, co ułatwia manewrowanie i dokowanie w ciasnych przestrzeniach.

Libertist 703 z Raymarine nagrodzony przez magazyn Voile

Hella Marine FMS LED

Ostatnio oddany prototyp jednostki Libertist 703, na którym zamontowany został sprzęt Raymarine trafił na okładkę magazynu Voile oraz w wyniku przeprowadzonych testów otrzymał pierwszą nagrodę Jacht roku w swojej kategorii. Gratulacje!

Libertis 703 w magazynie Voile

Voile - relacja z przyznania nagród na Facebooku

Wybrzeże Polski już w Raymarine LightHouse Charts

Raymarine LightHouse Charts Polska

Firma Raymarine wciąż pracuje nad dodawaniem kolejnych obszarów pokrycia dla swoich elektronicznych map wektorowych LightHouse Charts. W ostatnim czasie obszary te zostały poszerzone o wody Belgii, Holandii i Polski.

Mapa Polski jest częścią mapy Europy Północnej (Northern Europe) od wersji oznaczonej numerem 1.3.6. Aktualnie szczegółowo opracowane jest tylko wybrzeże Polski, część śródlądowa zostanie prawdopodobnie uzupełniona w późniejszym terminie.

Więcej informacji o mapach LightHouse Charts

Wskaźniki Raymarine Axiom z darmowym Navionics Dock-To-Dock Route Guidance

Raymarine Axiom Navionics Dock-To-Dock

Dobra wiadomość dla użytkowników ploterów nawigacyjnych Raymarine Axiom i map Navionics. Nowa aktualizacja oprogramowania LightHouse w wersji 4.5 dla wskaźników wielofunkcyjnych Raymarine serii Axiom+, Axiom XL, Axiom Pro i Axiom 2 Pro zawiera funkcje przewodnika Navionics Dock-to-dock Route Guidance oraz zaawansowane funkcje map bez wymogu subskrypcji, więc funkcje te stają się darmowe dla wszystkich użytkowników map Navionics.

Plotery nawigacyjne Raymarine zostały dodane do ploterów innych producentów, którzy udostępniają funkcję tworzenia tras dostępną bezpłatnie w ramach subskrypcji, z kartografią Navionics.

Raymarine wprowadza na rynek rozwiązania dla żeglarstwa wyczynowego

Raymarine Apha Series, Raymarine Smart Wind, Raymarine LightHouse

Raymarine odważnie wkroczyło na rynek żeglarstwa wyczynowego, wprowadzając do swojej oferty wskaźniki wielofunkcyjne serii Alpha™, nową technologię Smart Wind™ oraz aktualizacje systemu operacyjnego LightHouse dla ploterów nawigacyjnych Axiom do żeglarstwa wyczynowego.

To potężne połączenie elektronicznych map, precyzyjnego monitorowania wiatru nowej generacji i taktycznych wskaźników z ekranem dotykowym podnosi świadomość kapitanów dzięki intuicyjnemu, dynamicznemu obrazowaniu danych żeglarskich zarówno na ploterze map, jak i na zdalnym wskaźniku serii Alpha.

Nowo zaprojektowane, inteligentne i samokalibrujące się czujniki wiatru serii RSW zapewniają wysoce precyzyjne pomiary prędkości i kierunku wiatru, oferując nowy poziom inteligencji żeglarskiej dzięki przełomowej technologii Raymarine Smart Wind Technology. Podczas regat i uprawiania żeglarstwa wyczynowego, gdy ma to największe znaczenie, żeglarze mogą korzystać z zaawansowanych obliczeń wiatru, prędkości i wykresów biegunowych, pozwalających im podejmować mądrzejsze decyzje.

Grégoire Outters, dyrektor generalny Raymarine powiedział: "W związku z nieustannie rosnącym zapotrzebowaniem środowiska żeglarskiego na intuicyjne rozwiązania i bogatym dziedzictwem Raymarine w zakresie elektroniki żeglarskiej o sprawdzonej jakości, naturalnym było dla nas zaoferowanie nowych rozwiązań w tej branży. Seria Alpha oferuje najnowocześniejszą technologię wspieraną potężną inteligencją, zapewniając żeglarzom najlepsze na rynku wsparcie w żeglowaniu".

Wskaźniki serii Alpha

Taktyczne instrumenty z dobrze widocznym, 7- lub 9-calowym ekranem dotykowym i w pełni konfigurowalnym pulpitem oraz wyświetlaczami graficznymi, które pomogą ci podejmować mądrzejsze decyzje żeglarskie. Zaprojektowany do montażu przy sterze lub na maszcie, instrumenty serii Alpha są sterowane i konfigurowane za pomocą ekranu dotykowego lub zdalnie z plotera map Raymarine Axiom. Wyświetlacze serii Alpha mogą być montowane w orientacji pionowej lub poziomej i wymagają tylko jednego przewodu do transmisji danych i zasilania.

Czujniki wiatru serii RSW

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w dziedzinie przyrządów żeglarskich czujniki wiatru RSW i technologia Smart Wind są kulminacją szerokiej wiedzy Raymarine na temat precyzyjnych pomiarów wiatru w połączeniu z czujnikiem ruchu 3D. Rezultatem jest samokalibrujący, dostosowujący się do otoczenia czujnik wiatru wykorzystujący technologię AHRS , dostarczający precyzyjnych danych o wietrze, w tym bardzo dokładnych obliczeń wiatru rzeczywistego.

Axiom z systemem LightHouse Performance Sailing

Axiom z LightHouse 4.5 to żeglarski ploter map. Wystarczy wybrać Sailing Performance z menu startowego LightHouse, a Axiom przekształci się w taktyczny żeglarski ploter map z łatwymi w użyciu narzędziami do nakładania linii, wstępnie załadowanymi wykresami biegunowym oraz pełną zdalną kontrolą i integracją z instrumentami serii Alpha i czujnikami wiatru serii RSW.

Nowe produkty Raymarine z serii Performance Sailing zostały zaprezentowane na Festiwalu Żeglarskim w Cannes. Niezależnie od tego, czy jesteś weekendowym regatowcem klubowym, czy samotnym żeglarzem morskim, zapraszamy cię do zapoznania się z najpotężniejszym i najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem wspomagającym podejmowanie decyzji żeglarskich dostępnym na rynku.