Teledyne i Raymarine na jednym pokładzie z ChartWorld

Raymarine ChartWorld

Firma Teledyne Technologies Incorporated, właściciel marki Raymarine, zakupiła ChartWorld International Limited wraz z jej podmiotami powiązanymi. ChartWorld jest wiodącym dostawcą sprzętu i oprogramowania do cyfrowej nawigacji morskiej, dostarczanych w przystępnym modelu opartym na subskrypcji. Firma ta działa pod dwiema różnymi markami, ChartWorld i SevenCs. ChartWorld dostarcza Elektroniczne Systemy Wyświetlania Map i Informacji (ECDIS) oraz inne oprogramowanie i usługi dla komercyjnych jednostek morskich i wycieczkowych. SevenCs posiada długą i dumną historię udziału w opracowywaniu standardów dotyczących wyświetlania elektronicznych map morskich. Obecnie SevenCs nadal dostarcza oprogramowanie do produkcji i dystrybucji ENC, a także zestawy programistyczne do wyświetlania ENC dla innych OEM-owych producentów systemów nawigacyjnych.

"Oprogramowanie i narzędzia sprzętowe ChartWorld do nawigacji morskiej wypełniają lukę produktową i technologiczną między naszymi firmami Teledyne Marine i Raymarine", powiedział Robert Mehrabian, prezes i dyrektor generalny. "Ponadto przejęcie zwiększa nasze możliwości pod względem oprogramowania i generowania powtarzalnych przychodów, jednocześnie poszerzając naszą bazę klientów o komercyjne statki klasy Bezpieczeństwa Życia Na Morzu (SOLAS) i ich operatorów komercyjnych flot. Cieszymy się, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy sfinalizowaliśmy już drugie przejęcie dla organizacji Teledyne FLIR i Raymarine."

Komentując wiadomość o przejęciu ChartWorld, wiceprezes i menadżer generalny Raymarine, Grégoire Outters powiedział, "Cieszymy się, że możemy powitać ChartWorld na jednym pokładzie razem z Teledyne i Raymarine. ChartWorld wnosi swoje rozległe doświadczenie w zakresie map morskich i ECDIS, które przyniosą korzyści również naszym klientom. Co więcej, to przejęcie jest świadectwem inwestycji Teledyne w nasze marki Raymarine i FLIR Maritime."

Steven Schootbrugge, dyrektor generalny ChartWorld, powiedział: "Od samego początku byliśmy pod wrażeniem podejścia firmy Teledyne i jesteśmy przekonani, że uzupełniające się linie produktów, technologia oraz wizja rozwoju okażą się fantastyczne dla marek ChartWorld i SevenCs. Poza tym jestem naprawdę podekscytowany tym, że nasi pracownicy, jak wierzę, będą mieli szerokie możliwości rozwinięcia się w grupie Teledyne."